Emlak Konut

1953 yılında bir ülkenin kentleşme çalışmalarına öncülük edecek, insanların yaşam kalitesini yükseltecek anlayış hayat buldu. İnşaat alanının köklü markası Emlak Konut’un, başarılarla dolu yolculuğu başladı. İnsan hayatına konfor katacak, çevreye duyarlı, modern kentler kurmak, kurumsal vizyon olarak belirlendi. Bu temel amaçla birlikte Emlak Konut, sektöre pek çok yenilik getiren uygulamaların mimarı oldu.

Emlak Konut, ülkemizin planlı kentleşmesinde örnek teşkil eden, iz bırakan projeler gerçekleştirdi. Bulunduğu semte ismini verecek büyüklükte ve döneminin en yenilikçi kentlerini inşa etti. Bu istikrarlı büyüme, ciddi bir dönüm noktasını beraberinde getirdi ve 2002 yılında Emlak Konut, gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştü. Bu dönüşüm aslında dev projelerin, ses getirecek atılımların ve daha büyük b ir şirket olmanın habercisiydi.

‘’Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’’ olmasıyla beraber Emlak Konut; tasarım alanında dünyada yankı bulan, çevreye duyarlı teknolojileri içinde barındıran, şehre değer katan niteliklerde projelerin ardında yer aldı. 2003 yılından bugüne kadar çeşitli büyüklükte toplam 139 projenin ihalesini gerçekleştirerek, bu projelerin tamamlanması sonucunda yaklaşık 132.276 bağımsız bölümün yapılmasını sağlamış olacaktır.

Emlak Konut hızlı büyümesini taçlandıracak, hedeflerini daha geniş ufuklara taşıyacak bir atılımla iki kez halka arz edildi. 2010 yılındaki ilk arz, Cumhuriyet tarihinin en büyük 5 halka arzı arasına girdi. 2013’teki ikinci halka arz ise son 5 yılda Avrupa’da gayrimenkul alanında yapılan en büyük halka arz oldu.

Halka arzlarla büyüyen Emlak Konut, 3.8 milyar liralık ödenmiş sermayesi ve 30 Haziran 2018 itibariyle ulaştığı 22.3 milyar liralık aktif toplamıyla Türkiye’nin en güçlü şirketleri arasındaki yerini daha da sağlamlaştırmıştır.

Emlak Konut kuruluşundan beri artan ivmesi, insan odaklı kurum felsefesi ve geldiği noktadaki konumu itibariyle yarınlara güçlü adımlarla yürüyor.

Bu ülkenin gururla anılacak, küresel oyuncusu olma hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor.

Proje Künyesi
Proje İsmi
MERKEZ ANKARA
Arsa Sahibi
EMLAK KONUT GYO A.Ş.
Yatırımcı
PASİFİK İNŞAAT
Mimari Proje
KPF NEW YORK
AVM Konsept Proje
DDG (BCT Design Group) BALTIMORE
Mimari Uygulama Projeleri
A TASARIM, ACE MİMARLIK, YAZGAN MİMARLIK
Peyzaj Projesi
DS MİMARLIK
İç Mimari Proje (Konutlar)
BRIGITTE WEBER MİMARLIK
Statik Projeler
THORNTON TOMASETTI, KINACI MÜHENDİSLİK
Mekanik Proje
GMD MÜHENDİSLİK, OKUTAN MÜHENDİSLİK
Elektrik Proje
YURDAKUL MÜHENDİSLİK, HB TEKNİK, ÖZAY MÜHENDİSLİK
Deprem-Statik Danışmanı
PROF. DR. RAMAZAN LİVAOĞLU (ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ)s
Cephe Danışmanı
WERNER SOBEK
Rüzgâr Danışmanı
RWDI
Asansör Danışmanı
WSP HONG KONG, BY LIFT
Yangın Danışmanı
ALARA PROJE
Aydınlatma Danışmanı
ZKLD LIGHTING DESIGN
Akustik Danışmanı
MEZZO STÜDYO
Güvenlik Danışmanı
IC TS GLOBAL
Trafik Danışmanı
MIC MİLANO
Otopark Danışmanı
2A GRUP